Burun & Boğaz Hastalıkları

Lazerli Burun Ameliyatı

Burnun asli vazifesi nefes almamızı sağlamaktır. Bunu yaparken alınan havanın ısıtılması ve nemlendirilmesi de yapılmış olur. Bu ısıtma ve nemlendirme işlemi burnun içinde var olan konka dediğimiz etler sayesinde olmaktadır.

Devamı

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun kişinin hayatında en belirleyici faktörlerden birisidir demek inanın çokta abartılı bir söz değil gerçeğin ta kendisidir.

Devamı

Septal Deviasyon Ameliyatı

İnsan burnu yaratlış itibarıyla mucizevi bir yapıya sahiptir. Hiç kuşkusuz en temel parçalarından biri de nazal septum dediğimiz burnun iki deliğini birbirinden ayıran kemik ve kıkırdak yapıdır.

Devamı

Endoskopik Sinüzit Ameliyatı

Sinüzit baş ağrısı, burun tıkanıklığı, geniz akıntısı ve bazen de burun kanamasıyla kendini gösteren yaygın bir hastalıktır.

Devamı

Burun Eti Küçültülmesi

Burnun asli vazifesi nefes almamızı sağlamaktır. Bunu yaparken alınan havanın ısıtılması ve nemlendirilmesi de yapılmış olur. Bu ısıtma ve nemlendirme işlemi burnun içinde var olan konka dediğimiz etler sayesinde olmaktadır. Ne varki bu etler bazı insanlarda gereğinden büyük olabiliyor.

Devamı

Horlama Ameliyatı

Horlamanın en büyük sebebi uykuda nefes durması (osbtrüktif sleep apne sendromu) hastalığıdır. Bu hastalık geceleri sık sık nefes durmasıyla ve nefes durmalarından sonra uyanmalarla karekterize bir hastalıktır. Daha çok kişinin çevresindekiler bu durumu gözlemler.

Devamı

Burun Kanamaları (Epistaksis)

Burun kanaması çoğumuzun başına gelmiş tatsız bir olaydır. Genellikle kısa sürede durur ancak bazen uzun süreli çok şiddetli kanamalarda olabilir.

Devamı

Bademcik ve Geniz Eti Ameliyatı

Bademcik ve Geniz Eti Nedir: Bademcikler (tonsil) ve geniz eti (adenoid), lenfoid doku denilen ve vücudun bağışıklık sisteminde rol oynayan organlardır. Tonsiller yutak girişinde, dil kökünün iki yanında yerleşmişlerdir.

Devamı

Ses Teli Kitlelerinin Alınması

Ses kısıklığı sebeplerinden bir tanesi de ses telindeki kitlelerdir. Bunların çoğunluğu da iyi huylu ses teli kitlelerine bağlıdır.

Devamı

Rinoplasti Ameliyatı Animasyon

Rinoplasti ameliyatının animasyon olarak nasıl yapıldığını gördüğümüz bu videomuzda, işlemin zorluk ve kolaylık derecesi ve tedavi sonrası nasıl bir görünüm beklediğimizi net bir şekilde görmüş oluyoruz.

Devamı